Płacenie zbliżeniowo telefonem iPhone: poradnik dla użytkowników mBank, PeKao i PeoPay

Zbliżeniowe płatności telefonem stały się niezwykle popularne w ostatnich latach, szczególnie w dobie pandemii, gdzie minimalizowanie kontaktu z innymi przedmiotami i użycie własnego smartfona to istotne aspekty podczas codziennych transakcji. Posiadacze iPhone’ów również mogą korzystać z tej wygody, zwłaszcza jeśli są klientami mBank, PeKao, czy PeoPay. W tym artykule dowiesz się, jak w prosty sposób płacić zbliżeniowo swoim telefonem wykorzystując jedną z tych popularnych aplikacji bankowych.

Płacenie zbliżeniowo telefonem iPhone – jak się do tego przygotować?

Przede wszystkim, żeby zacząć płacić zbliżeniowo telefonem iPhone, będziesz potrzebować kilku rzeczy. Po pierwsze, upewnij się, że Twój iPhone obsługuje płatności zbliżeniowe, czyli posiada funkcję NFC (Near Field Communication). Przeważnie smartfony Apple wyprodukowane po 2014 roku mają wbudowane NFC. Poza tym, będziesz potrzebować karty płatniczej z funkcją płatności zbliżeniowych oraz aplikacji mobilnej swojego banku, która obsługuje tego typu płatności. Poniżej przedstawiamy zasady korzystania z płatności zbliżeniowych dla klientów mBank, PeKao, oraz PeoPay.

Jak płacić zbliżeniowo telefonem iPhone w mBank?

Aby skorzystać z mobilnych płatności zbliżeniowych w mBank, na Twoim iPhone’ie musi być zainstalowana aplikacja mBanku. Jeśli jeszcze jej nie masz, możesz ją pobrać z App Store. Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie i zalogowaniu się do swojego konta bankowego, wejdź w zakładkę “Portfel” znajdującą się na głównym ekranie. Tam będziesz mógł dodać swoją kartę płatniczą do aplikacji do płatności zbliżeniowych.

Gdy dodanie karty się powiedzie, będziesz mógł zacząć płacić zbliżeniowo telefonem iPhone na terminalach posiadających oznaczenie płatności zbliżeniowych. Wystarczy odblokować telefon i przyłożyć tylną część telefonu do terminala.

Jak płacić zbliżeniowo telefonem iPhone w PeKao?

Podobnie jak w przypadku mBank, klientów PeKao należy pobrać aplikację PeKao24, zalogować się do swojego konta i dodać do wirtualnego portfela swoją kartę płatniczą. Aby przeprowadzić płatność zbliżeniową, należy przyłożyć telefon z włączonym NFC do czytnika w sklepie. Warto pamiętać, że aplikacja PeKao umożliwia również płatności przy użyciu Apple Pay, co dodatkowo zwiększa możliwości płatności zbliżeniowych.

Płatności zbliżeniowe w PeoPay – jak to zrobić?

Bank Pekao oferuje swoim klientom również aplikację PeoPay, która dedykowana jest głównie do płatności zbliżeniowych. Po instalacji aplikacji PeoPay i dodaniu swojej karty do wirtualnego portfela, będziesz mógł korzystać ze swojego iPhone’a jako portfela zbliżeniowego. W większości przypadków nie będzie konieczne odblokowywanie telefonu ani wprowadzanie PIN-u. Wystarczy przystawić tył urządzenia do czytnika, a transakcja zostanie zatwierdzona.

Jakie są dodatkowe korzyści płacenia zbliżeniowo telefonem?

Dzięki płatnościom zbliżeniowym na iPhone, nie musisz ze sobą nosić wielu kart płatniczych, zmniejszając szansę na zgubienie pieniędzy czy kradzież. Mobilne płatności zbliżeniowe są również szybkie, wygodne i bezpieczne – wszystko to sprawia, że korzystanie z telefonu w roli portfela zbliżeniowego staje się coraz bardziej powszechne.

Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi już wiesz, jak płacić zbliżeniowo telefonem iPhone będąc klientem mBank, PeKao, czy PeoPay. Teraz wystarczy tylko wprowadzić kilka zmian w ustawieniach swojego smartfona, by móc korzystać z wygód oferowanych przez płatności zbliżeniowe na co dzień.

Właściwe przygotowanie do płatności zbliżeniowych na iPhone

Jeśli chcesz korzystać z płatności zbliżeniowych na swoim iPhone, kluczowe jest posiadanie telefonu obsługującego NFC oraz karty płatniczej z funkcją płatności zbliżeniowych. Przykłady jak płacić zbliżeniowo telefonem iPhone dla trzech różnych banków to:

  • mBank: zainstaluj aplikację mBanku, dodaj swoją kartę płatniczą do wirtualnego portfela i korzystaj z płatności zbliżeniowych na terminalach
  • PeKao: pobierz aplikację PeKao24, dodaj kartę płatniczą do portfela, a następnie użyj telefonu z włączonym NFC do przeprowadzenia płatności zbliżeniowej; aplikacja również obsługuje Apple Pay
  • PeoPay: zainstaluj aplikację dedykowaną płatnościom zbliżeniowym PeoPay, dodaj swoją kartę do wirtualnego portfela i korzystaj z iPhone’a jako portfela zbliżeniowego, nie musząc odblokowywać telefonu czy wpisywać PIN-u

Płatności zbliżeniowe na iPhone mają dodatkowe korzyści: są szybkie, wygodne i bezpieczne oraz pozwalają uniknąć noszenia wielu kart płatniczych. Zastosuj wspomniane zmiany w ustawieniach swojego smartfona, aby w pełni skorzystać z zalet płatności zbliżeniowych.

Total
0
Shares
Prev
HIFU – tajemnicza technologia medyczna odkryta: od liftingu twarzy po leczenie udaru, 5G i chmurę w tle!

HIFU – tajemnicza technologia medyczna odkryta: od liftingu twarzy po leczenie udaru, 5G i chmurę w tle!

Czas odkryć tajemnicę technologii HIFU, która zrewolucjonizowała świat medycyny

Next
Gdzie może pracować 15 latek? Opcje zatrudnienia dla młodych ludzi

Gdzie może pracować 15 latek? Opcje zatrudnienia dla młodych ludzi

W dobie wzrastającej niezależności i pragnienia zarobkowania przez nastolatków,

Inne, polecane artykuły w serwisie