WIELOPAK TOFFI - nowa koncepcja festiwalu TOFFI startuje 13 kwietnia 2007.
Dwie europejskie premiery najnowszych polskich filmów krótkometrażowych otworzą festiwal filmów z Torunia i Bydgoszczy - WIELOPAK. Blisko 60 filmów, animacji i eksperymentów nakręconych przez twórców związanych z Toruniem i Bydgoszczą zobaczą widzowie rozpoczynającego się 13 kwietnia w Toruniu i w Bydgoszczy festiwalu WIELOPAK TORUŃSKO - BYDGOSKI. Firmowana i wymyślona przez festiwal filmowy TOFFI inicjatywa po raz pierwszy pokazuje kompleksowo dorobek ludzi wywodzących się z tych dwóch miast. To także pierwsza festiwalowa panorama kina stworzonego przez autorów związanych z jednym, konkretnym regionem w Polsce.
Podczas WIELOPAKU zaprezentowane zostaną filmy nagradzane na festiwalach od Paryża po Toruń. Laureaci promującej filmowy region nagrody TOFFI - FLISAKA, ale i wybór nieznanych dotąd produkcji niezależnych, etiud studenckich czy animacji, eksperymentów i teledysków.

Festiwal otworzą dwie światowe premiery filmów krótkometrażowych. W Toruniu „Najważniejsze słowo świata", w reżyserii torunianina Waldemara Grzesika, zdobywcy Srebrnego Medalu Światowego Festiwalu Filmów Niezależnych w Korei´2006. W Bydgoszczy „Autonaprawa" Tomasza Matuszczaka

Toruń i Bydgoszcz to miasta wyjątkowe. Przez wieki konkurujące ze sobą, dziś zaczynają iść wspólną drogą i tworząc dwumiasto mające szansę stać się jednym z najsilniejszych ośrodków kulturalnych w kraju. WIELOPAK to nowa inicjatywa filmowa firmowana przez Toruń Film Festival TOFFI, pokazująca nieznane dotychczas - bo filmowe oblicze tej części Polski. Ideą Wielopaku jest promowanie prac filmowców i osób twórczo wykorzystujących w swojej sztuce film, a wywodzących się z Torunia i Bydgoszczy - stolic regionu.

A oba miasta mają powody do dumy. Nie trzeba fachowcom reklamować takich postaci jak Maciej Cuske, Marcin Sauter, Łukasz Karwowski czy Tomasz Szafrański. Wszyscy oni wywodzą się z tego regionu podobnie jak Bogusław Linda, Grażyna Szapołowska, Małgorzata Kożuchowska, Joanna Koroniewska czy wschodząca gwiazda, nominowana do niemieckich nagród filmowych Anna Antonowicz i znakomity młody aktor Piotr Głowacki. To dzięki związanemu z Toruniem Markowi Żydowiczowi powstał festiwal CAMERIMAGE. Dziś region reprezentuje godnie TOFFIFEST - czyli międzynarodowy festiwal filmowy TOFFI.

pełna informacja: WIELOPAK INFO PL

5th International Toruń Film Festival TOFFIFEST 8-11 listopada/November 2007

* Dyrektor festiwalu/festival director: Kafka JAWORSKA, e-mail:
http://poczta.nazwa.pl/views/compose.php?to=kafkajaworska@festivaltoffi.pl
* Biuro festiwalowe/festival office SKPT Od Nowa, Gagarina 37a, 87-100 Toruń, POLAND; tel. (056) 611-45-93; tel./fax (056) 654-29-63; e-mail:
 http://poczta.nazwa.pl/views/compose.php?to=kontakt@festivaltoffi.pl
* Dyrektor biura prasowego/press office: Jarry JAWORSKI; e-mail:
http://poczta.nazwa.pl/views/compose.php?to=jarekjaworski@festivaltoffi.pl, Mobile: +48 602 73-14-11             
* Współpraca międzynarodowa/international affairs: Romek TONDEL, e-mail:
http://poczta.nazwa.pl/views/compose.php?to=romektondel@festivaltoffi.pl, Mobile: +48 692 718-972       
WEB: WWW.FESTIVALTOFFI.PL