Zamieszczamy poniżej pismo, które w dniu dzisiejszym, 26 czerwca 2007, o godzinie 13-tej, zostało złożone w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście. Dwie godziny później premier zgodził się na spotkanie z pielęgniarkami.
Niezależny Magazyn Publicystów           Warszawa, dn. 26.06.2007
„Kontrateksty" (http://www.kontrateksty.pl/)
Redakcja
Ul. Miodowa 20 m 3
00-246 Warszawa


Prokuratura Rejonowa
Warszawa Śródmieście


Powiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Opierając się na informacjach otrzymanych za pośrednictwem mediów, powiadamiam, iż istnieje możliwość popełnienia przestępstwa nieludzkiego traktowania czterech pielęgniarek przebywających na terenie Urzędu Rady Ministrów.
Według docierających informacji, pielęgniarki te są pozbawiane snu (co godzina budzone), leżą na podłodze przykrywając się gazetami, uniemożliwiono dostarczenie im koców, czystej odzieży i środków czystości. Uniemożliwiano im przez długi czas kontakt telefoniczny ze światem zewnętrznym.
Takie traktowanie ludzi zabronione jest przez międzynarodowe konwencje praw człowieka, których Polska jest sygnatariuszem.
Zwracam się do Prokuratury o podjęcie czynności sprawdzających te informacje, ustalenie stanu faktycznego, a jeśli informacje te potwierdzą się, ustalenie sprawców i doprowadzenie do ich ukarania.

Krzysztof Łoziński
Redaktor Naczelny
Niezależnego magazynu Publicystów „Kontrateksty"

Do wiadomości:
Rzecznik Praw Obywatelskich
Helsińska Fundacja Praw Człowieka
Polska Agencja Prasowa
Redakcje gazet.