07.03.2008 r. (piątek) godz. 21:00

Klub Papryka
Sopot, Grunwaldzka 11
Bilety: 10 zł, w klubie obwiązuje dodatkowo selekcja
7. marca narodzi się nowa legenda. Przybędzie do nas prawdopodobnie z innej epoki lub z kosmosu, pełnego licznych romansów.

Tego właśnie dnia swym promem kosmicznym wystrzelą w świat swoje nowe piosenki Panowie (a może wciąż chłopaki) z zespołu Pawilon. Po telefonie Boba Marley´a swoją obecność zapowiedział Elf - bawidamek, menedżerka, rezydent i Marzena a także kilku innych znamienitych gości.

By zejść z kosmosu na ziemię to tak naprawdę właśnie w piątek 7. marca  w sopockim klubie Papryka, odbędzie się premiera płyty "Retromantik" trójmiejskiej formacji Pawilon. Jak na premierę przystało nie będzie to zwykły występ.

Oprócz ekspozycji stoiska z błyszczącym nowością krążkiem CD, w Papryce pojawi się grupa L.Stadt, która ubiegając Pawilon o tydzień debiutuje fonograficznie już 29. lutego. Będzie to pierwsza okazja w Trójmieście, by zobaczyć ten zespół na żywo.

Dodatkowa atrakcja to transmisja na żywo przebiegu wydarzeń z Papryki zorganizowana przez ekipę Offensywy z radiowej "Trójki". Piotr Stelamach, jeden z ojców chrzestnych płyty umożliwi słuchaczom z całej Polski, spragnionym retrormonatycznych doznań by przenieść się w nadmorski pas zieleni za pomocą fal radiowych.   

Nie stawaj, nie zatrzymuj się, niech to impreza będzie na ustach wszystkich tych, którzy mogą sobie pozwolić na niechodzenie tam gdzie muszą.

P.S. Koncert został przeniesiony z 25.01.2008 r. Tamtego dnia akurat niespodziewanie została ogłoszona żałoba narodowa.

Kolejne koncerty:

Pawilon wraz ze Strachy na Lachy

14 III - Kraków -  Studio
15 III - Łódź -  Dekompresja
16 III - Malbork -  Nemrod
 6 IV - Zielona Góra -  Kawon
 24 IV - Łódź - Łódź Kaliska
 25 IV - Mogilno -  MagazynL. Stadt

15 III - Konin  -  Oskard        
4 IV  - Bydgoszcz  -  Estrada 
18 IV -            Dzierżoniów  -  DOK - Sala Pegaz     
20 IV -            Zielona Góra  -  4 Róże dla Lucienne  
23 IV -            Poznań  -  Blue Note  
5 V -    Week WorkShop Music & Art in Stuttgart     
16 V -  Tczew  -  Tromba - Offensywa           

Więcej informacji można uzyskać pod adresami:

http://www.pawilon.art.pl/, http://myspace.com/pawilon

http://lstadt.com/, http://myspace.com/lstadt


Kontakt z zespołami:

Pawilon

Promo, media, koncerty: Marek Krassus 503 144 771, http://www.kontrateksty.pl/redakcja/marek@pawilon.art.pl%20
Zespół i koncerty: Mateusz Słowik 508 380 911
E-mail zespołu: pawilon@pawilon.art.pl
L. Stadt
Marcin Adamkiewicz 602 215 105, mailto:manager@lstadt.com 

L.Stadt
W Łodzi zawsze był dobry klimat dla tworzenia muzyki rockowej, to z miasta włókniarzy wywodzą się Cool Kids of Death, NOT i wiele innych bardzo dobrych kapel.

Kolejnym zespołem, który jest na dobrej drodze, by zaistnieć w światku muzycznym jest L.Stadt !  To Zespół, który został okrzyknięty nadzieją polskiej sceny muzycznej 2007 roku i po wielu perypetiach wydaje się, że znalazł się w końcu na odpowiednim torze do sukcesu !

Po 4 lata działalności w końcu wydają płytę. - Jest to efektem współpracy z krakowską Agencją Koncertową Eventmusic. Jej premiera nastąpi już wkrótce, a dokładnie 29. lutego 2008.

L.Stadt rozpoczal występem na scenie klubowej w trakcie festiwalu Camerimage w 2003 roku. Elektryzują publiczność nietypowymi kombinacjami dźwiękowymi i mocnym brzmieniem, a także dobrymi tekstami i przeszywającym wokalem. W kwietniu 2004 roku grali w Sztutgarcie i Monachium. Corocznie biorą udział  w akcji charytatywnej. Są finalistami ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej "Gra Muzyka". Latem 2004 uczestniczyli w festiwalu Class Rock w Aix en Provence we Francji, a ich występ
znalazł się na płycie dvd. W 2005 zagrali na prestiżowym festiwalu Czterech Kultur w Łodzi . W 2006 L.Stadt otworzył cykl telewizyjnych koncertów pt." Łódź Alternatywna" - koncert transmitowany na żywo przez TVP 3 oraz Radio Łódź.

Spośród 374 nagrań nadesłanych na konkurs radiowej Trójki, tygodnika "Przekrój" oraz portalu Onet.pl Jury wybrało 50, a laureatami zostały 4 zespoły - wśród nich właśnie L.STADT. Zespół miał znakomitą szansę zaprezentować się pierwszego dnia OFF Festiwalu w Mysłowicach przed kilkunastotysięczną publicznością. Muzyka zespołu zagościła w teatrze w spektaklu „Yotam" na scenie łódzkiego Teatru Nowego oraz w kinie w filmie „Aleja Gówniarzy" (premiera kwiecień 2007). L.stadt z
utworem „Gore´ jest obecny na składance Programu Trzeciego „Piotr Stelmach prezentuje - OFFENSYWA". Według „Przekroju" , portalu ONET oraz Gazety Wyborczej - zespół jest nadzieją polskiej muzyki w 2007 roku.

Kontakt:

Marcin Adamkiewicz
602 215 105
manager@lstadt.com

http://lstadt.com/,
http://myspace.com/lstadt

Pawilon
Pawilon to formacja którą ukształtowało kilka lat wspólnego zamieszkiwania większości członków zespołu. Wynikiem takiego stanu rzeczy były wspólne fascynacje, także muzyczne, a w końcu chęć przekucia mieszanki charakterków w projekt towarzysko - muzyczny. Szybko okazało się, że aspekt muzyczny nabrał na tyle sensownej formy, że warto było ją prezentować, komu i gdzie się da.
W pierwszym roku działalności (2005) zespół koncertował więcej niż próbował, występując aż ponad 60 razy. Czasem odbywało się to w miejscach, gdzie w pojedynkę człowiek zaglądać nie powinien. W trakcie intensywnych występów formacja została doceniona na kilku przeglądach i konkursach, takich jak FAMA w Gdynia, Malborski Przegląd Muzyczny, Kartuski Przegląd Rockowy, ´Debiuty na Monciaku´ Gazety Wyborczej Trójmiasto. Skutkiem ostatniej nagrody były nagrania w studiu Radia Gdańsk. Ich efekt to wydany w marcu 2006 nakładem Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego maxisingiel pod tytułem ´Elo´. Ukazanie się tej płyty zamyka pierwszy rok działalności Pawilonu.
Kolejny sezon to nieco zmieniona proporcja ilościowa prób w stosunku do koncertów, na korzyść tych pierwszych. Z perspektywy czasu nie było to posunięcie głupie. Bowiem dzięki solidnemu treningowi grupa zwyciężyła w konkursie festiwalu Polskiego Radia ´Union of Rock´ w Węgorzewie. Całe Jury obdarzyło zespół równie wielkim uznaniem, przyznając nagrodę jednogłośnie. W jego skład wchodzili między innymi Paweł Kostrzewa (Polskie Radio) oraz Artur Rojek (Myslovitz). Co jednak najważniejsze, podczas występów Pawilonu gołym okiem widać było rytmiczne poruszanie nogą słuchaczy. Zatem, co najważniejsze, nie tylko krytycy, lecz i publiczność była usatysfakcjonowana.
Rok 2007 upłynął głównie pod znakiem dalszych prac nad płytą długogrającą. Kulminacja procesu twórczego nastąpiła w lipcu 2007 w studiu Electric Eye braci Kapsa (Something Like Elvis, Contemporary Noise Quintet). Zostało nagranych tam trzynaście piosenek, które ukażą się w formie oczekiwanego przez wszystkich fanów LP. Miks materiału zrealizował Adam Przybyłowski w Direct Studio w Tczewie. Wydawcą będzie Biodro Records Tymona Tymańskiego. Premiery płyty należy spodziewać się na przełomie lutego i marca 2008. Wszyscy spragnieni posłuchania Pawilonu w domu mieli możliwość zapoznania się w utworami „Blisko" oraz „Elf", które ukazały się na dwóch kolejnych częściach kompilacji „Offensywa" przygotowanej przez Piotra Stelmacha z Polskiego Radia. Dziennikarz ten w swych audycjach prezentuje dokonania polskich młodych zespołów grających rocka. Wśród koncertów pozwalających utrzymać zespołowi formę sceniczną na szczególną uwagę w mienionym roku zasługiwały listopadowe występy w Niemczech na festiwalu „transGranica" w Magdeburgu oraz klubie „Kir" w Hamburgu.
W kwestii stylu muzycznego nie jest wcale tak prosto zakwalifikować panów z Pawilonu. Sami określają swą muzykę jako rockbeaty, przez co można rozumieć nowoczesnego bardzo melodyjnego rocka sięgającego korzeniami do stylistyki lat ´70. Za inne wskazówki co do określenia ich twórczości mogą posłużyć ich inspiracje i sympatie muzyczne. W tym miejscu Pawilon chciałby złożyć szczere wyrazy szacunku dla grup: Pogodno, Braty z Rakemna, Pidżama Porno, Starzy Singers, The Car is on fire, Oranżada, Bajzel.
Najważniejsze wydarzenia dla zespołu:
Koncerty w Niemczech: festiwal „transGranica" (Magdeburg), klub „Kir" (Hamburg) 2007
Grand Prix festiwalu "Union of Rock" w Węgorzewie 2006
Laureat Honorowy Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA Świnoujście 2005
Wygrana w konkursie Gazety Wyborczej Trójmiasto ´Debiuty na Monciaku´ 2005
Grand Prix i nagroda publiczności II Kartuskiego Przeglądu Zespołów i Wokalistów Rockowych 2005
Więcej info:
http://www.myspace.com/pawilon
http://www.pawilon.art.pl/
Skład:
Mateusz Szulc - vocal
Michał Słowik - beczki
Mateusz Słowik - git, voc
Sebastian Rymanowski - bass
Kontakt:
Promo, media, koncerty: Marek Krassus 503 144 771
Zespół i koncerty: Mateusz Słowik 508 380 911
E-mail zespołu: pawilon@vp.pl