Klasyka filmowa, wobec wszechobecnej komercjalizacji sztuki filmowej, pozostaje - zdawać by się mogło - w cieniu. Zwłaszcza kalsyka kina polskiego. Niesłusznie, jak widać, są bowiem entuzjaści nie tylko perełek polskiej sztuki filmowej, ale też i sztuki dyskusji o przesłaniach, wartościach i wymowie polskiego obrazu rzeczywistości na przestrzeni dziesięcioleci.
KLUB FILMOWY

Mamy przyjemność zaproponować Państwu program Klubu Filmowego Filmart.

Jako program pilotażowy rekomendujemy cykl pokazów filmowych klasyki kina polskiego. Proponowane filmy nigdy nie straciły swej wymowy a przesłania w nich zawarte wciąż są aktualne i wzbudzają żywe dyskusje.

Z tego też powodu pokazy w Klubie Filmowym Filmart utrzymane są w konwencji klubów dyskusyjnych, które to dyskusje prowadzi i moderuje dla Państwa Pan Michał Ogórek.

Wszystkie projekcje filmów fabularnych poprzedzane są filmami dokumentalnymi, których autorzy tacy jak K.Karabasz, P.Łoziński, K.Kieślowski i wielu innych, uważani są za wybitnych dokumentalistów, również poza granicami naszego kraju.

Prócz „dorosłego kina" oferta nasza zawiera osobny blok filmów dla dzieci. W naszej propozycji zawarliśmy klasykę polskiego kina rysunkowego, czego przykładem są: „Przygody Bolka i Lolka", „Reksio", „Porwanie Baltazara Gąbki" czy „Dziwne przygody Koziołka Matołka".

Projekcje przeprowadzane są na ekranach o powierzchni 12 metrów kwadratowych oraz przy użyciu projektorów DVD, co zapewnia doskonałą jakość obrazu i dźwięku.

Sugerujemy realizację z powtarzalnością 2-tygodniową, co pozwoli na przyzwyczajenie widzów do cykliczności spotkań oraz zapewni czas potrzebny na reklamę i dopełnienie czynności związanych z uzyskaniem dokumentów  i zezwoleń na emisję. Projekcje realizujemy 24 godz/dobę 7 dni w tygodniu, a od Państwa oczekujemy tylko zainteresowania filmami i wskazania miejsca realizacji.

Nasze doświadczenia wskazują, iż proponowana przez nas klasyka filmowa jest z entuzjazmem przyjmowana przez naszą widownię, zwłaszcza, że wskutek wszechobecnej komercjalizacji sztuki filmowej, polska twórczość doskonale zaspokaja zapotrzebowanie widzów.

Proponowane pozycje filmów fabularnych można odnaleźć na stronie internetowej Klubu Filmowego, a ofertę naszych pokazów filmowych tworzymy indywidualnie dla potrzeb naszych klientów.

Sławek Bartosiewicz

Filmart
ul.  Bobrowiecka 4a/14
00-728 Warszawa
tel. kom. +48 505 389 704               filmart@poczta.onet.eu
fax: +48 22 398 77 50                      http://www.filmart.com.pl/