Numer 75 „Kontratekstów" publikowany jest w innych, niż poprzednie 74, warunkach - od dwóch dni obowiązuje ustawa lustracyjna, obligująca wydawcę i redakcję do kontroli przeszłości autorów. W imieniu Fundacji Wolności Prasy „Kontrateksty" stwierdzam, że redaktor naczelny magazynu „Kontrateksty" spełnił wymóg ustawy, publikując swoje oświadczenie w poprzednim wydaniu. Oświadczenie i życiorys publiczny Piotra Rachtana, prezesa zarządu Fundacji, można wyekstrahować z jego artykułów.
Fundacja i Redakcja nie oczekują oświadczeń od autorów piszących do magazynu „Kontrateksty". Ich teksty świadczą o nich. Osobom zainteresowanym ich życiorysami radzimy zbadać je w Instytucie Pamięci Narodowej, który ma ustawowy obowiązek udostępnić odpowiednie dokumenty. Także władze odsyłamy do archiwum IPN.

Łamy „Kontratekstów" pozostają otwarte dla wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia, byle z sensem i według standardu obowiązującego w magazynie.

W imieniu zarządu

Piotr Rachtan

P.S. Ze zdjęć zdobiących oświadczenie Krzysztofa Łozińskiego najbardziej podoba mi się to z lewym profilem.

Komentarze

staszek | 2007-03-19 19:04

30 VI 2005 . .Ale wszyscy jesteśmy orędownikami JAWNOŚCI i PRAWDY, nawet jeśli są one trudne i niewygodne politycznie. 101. Piotr Rachtan – dziennikarz

prachtan | 2007-03-23 22:35

No właśnie: ...Osobom zainteresowanym ich życiorysami radzimy zbadać je w Instytucie Pamięci Narodowej, który ma ustawowy obowiązek udostępnić odpowiednie dokumenty. Także władze odsyłamy do archiwum IPN...