Nowości Teatru Wytwórnia

Sasza Pepelyaev choreograf spektaklu „NO PRINCE, YES PRINCE": „Jesteśmy przyzwyczajeni do nagrywania tańca na video i w takim przypadku taniec wykonywany jest gdzieś i kiedyś. Fascynuje mnie pomysł, by spróbować skomponować taniec, który nie może zdarzyć się wcale - nigdzie i nigdy oprócz jednego, jedynego spektaklu. Nawet jeśli się go nagra i później odtworzy, to nie otrzyma się rzeczywistego obrazu tego, co naprawdę się wydarzyło podczas występu".
Tak więc „NO PRINCE, YES PRINCE" jest spektaklem o tańcu i interakcji między tancerkami. Spektaklem, w którym wykorzystuje się wiele rozmaitych sztuczek technicznych (projekcje, specjalne oprogramowanie itd.) „Prince" wziął się w tytule od księcia Hamleta, a właściwie nie od niego, a od jego ukochanej. Tak się składa, że Hamlet zajmuje mnie od paru lat, pojawiając się od czasu do czasu w rozmaitych sztukach i miejscach. Ofelia jest niemal cały czas w cieniu i fakt ten zgadza się z moim wyobrażeniem o spektaklu „NO PRINCE, YES PRINCE". To coś ważnego czy nawet rozstrzygającego, co dzieje się w drugiej kolejności, kiedy sens opowieści można jedynie odgadywać z pewnych śladów i wskazówek.

Główna struktura przedstawienia nie opiera się na „video art", jak się zwykło o tym myśleć, lecz na czymś wręcz przeciwnym - to oddzielenie sztuki od video i wszczepianie obróbki cyfrowej w ludzkie (bardzo fizycznie ludzkie) działanie i ruch.

ZAPRASZAMY 09-11.02.07 g. 20.00

Teatr Wytwórnia
Róg Markowskiej i Białostockiej, Warszawa

KORESPONDENCJA MAILOWA:
teatr@teatrwytwornia.pl
(022) 741-23-05 (do -07)
PARKING STRZEZONY
Kawiarnia KASABLANKA czynna na godzinę przed spektaklem.