Witajcie, tu kino Orzeł! POKOCHAJ SIĘ W ORLE!
Festiwal Filmów o Miłości, toruńska premiera kinowa najgłośniejszego zagranicznego kandydata do Oscara - „Życie na podsłuchu" i pierwszy w Polsce pokaz patronacki kanału Kino Polska. W ciągu najbliższych 10 dni w Orle wydarzy się bardzo dużo i lepiej tego nie przegapić. Przygotujcie się też na ogólnopolską premierę kinową znakomitego filmu Jana Hrebejka „Pod jednym dachem" oraz wystawę rysunku i grafiki Piotra Pasiewicza.
Zaczynamy od tego co do końca tygodnia "rejsowo" na ekranie Orła. We wtorek, środę i czwartek codziennie o 18:00 ostania okazja aby zobaczyć na dużym ekranie kultowe dzieło Quentina Tarantino „PULP FICTION". Russela Crowe możecie obejrzeć w tych samych dniach, codziennie o 18:50 i 21:10 w filmie Ridleya Scotta „DOBRY ROK". O 21:00 do czwartku „PRESTIŻ" - hit kinowy ostatnich tygodni.
Opisy tych filmów znajdziecie tutaj: http://www.kinoorzel.pl/index.php?akcja=filmy

12-14.02.
FFOM - FESTIWAL FILMÓW O MIŁOŚCI
Trzy dni ze świetnymi i wzruszającymi filmami o miłości we wszystkich odcieniach. Od nominowanych do Oscara „Bliźniaczek", po film twórcy skeczy Jasia Fasoli. Kino Orzeł zaprasza na wokół - Walentynkowe przytulanie się w kinie.
Bilet dla pary: 12zł :: Bilet pojedynczy: 8 zł

Co zobaczycie?
MAYBE BABY
reż. i scen. Ben Elton, Wielka Brytania, komedia romantyczna, 2000
Film autora scenariusza do słynnego serialu „Jaś Fasola". Lucy i Sam są młodym, szczęśliwym małżeństwem. Choć oboje marzą o dziecku nic z tego nie wychodzi. Narasta frustracja i niepokój. Sam znajduje genialne, choć ryzykowne wyjście z kryzysu. Postanawia napisać komedię o ich trudnościach ze zrobieniem dziecka.
REKONSTRUKCJA reż. Christoffer Boe, Dania 2003
Debiut reżyserski Boe´a, "surrealistyczna historia miłosna". Film zdobył nagrody na najważniejszych festiwalach w 2003, w tym Złotą Kamerę na MFF w Cannes i Nagrode FIPRESCII na MFF San Sebastian. Twórca zdjęć do filmu Manuel Alberto Claro zdobył też główną nagrodę Jury na Camerimage. Film opowiada historię fotografa Alexa i pięknej Aimee, którzy spotykają się przypadkowo i zakochują się w sobie. Wielkim wyzwaniem dla łączącego ich uczucia, będzie czas i labiryntowa, mroczna przestrzeń Kopenhagi.
BLIŹNIACZKI reż. Ben Sombogaart; Holandia/Luksemburg, 2002; melodramat
Nominowany do Oscara jako najlepszy film obcojęzyczny [2004] film opowiada o dwóch niemieckich siostrach. Obie zostały rozdzielone pod koniec lat 20. Lotte pojechała do swojej ciotki mieszkającej w Holandii, a Anna pozostała u wuja w Niemczech. II Wojna Światowa spowodowała, że siostry spotkały się jeden raz, dopiero po 50 latach, tuż przed śmiercią. Bardzo kobiece kino o kobietach - ich samotności, przemijaniu, utraconej miłości.
PRZETRZYMAĆ TĘ MIŁOŚĆ reż. Roger Michell, Wielka Brytania, 2004.
Nowy James Bond [czyli Daniel Craig] zanim został Bondem zagrał w filmie o miłości. I to o miłości nietypowej. Jak pisał krytyk magazynu FLUID „to film o miłości trudnej, zmieniającej się i niepojętej - o prawdziwej tajemnicy". Grany przez Craiga - Joe i Claire kochają się, mieszkają razem. Pewnego dnia młody mężczyzna wyznaje... Joemu miłość...
Z TOBĄ LUB BEZ CIEBIE reż. Michael Winterbottom, Wielka Brytania, 1999, romans
Rosie i Vincent Boyd pragną mieć dziecko. Ale ma efektów. Gdy zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki kryzysu, na progu ich domu zjawia się stary znajomy Rosie - Benoit, jej była korespondencyjna miłość. „Można ten film odbierać, jako zwykłą love story, klasyczny trójkąt miłosny" - mówi Winterbottom. „Jednak przede wszystkim to opowieść o tym, jak kobieta odbiera swoje dotychczasowe życie i co w nim chciałaby zmienić".

PROGRAM:
12 luty: g. 17.00 Maybe baby :: g. 19.00 Rekonstrukcja :: g. 20.45 Bliźniaczki
13 luty: g. 17.00 Przetrzymać tę miłość :: g. 19.00 Z tobą lub bez ciebie :: g. 20.45 Rekonstrukcja
14 luty: g. 17.00 Rekonstrukcja :: g. 19.00 Z tobą lub bez ciebie :: g. 20.45 Bliźniaczki

15.02 [czwartek]
KINO POLSKA w KINIE ORZEŁ - Odsłona Pierwsza: FILMY JAROSŁAWA BANASZKA
Najdynamiczniej rozwijający się polski kanał filmowy Kino Polska rozpoczyna stałą współpracę z toruńskim kinem Orzeł. To pierwsza taka inicjatywa w kraju. Od 15 lutego co miesiąc w Orle pojawi się kolejny przegląd filmów młodego, polskiego twórcy. Na początek Jarosław Banaszek - reprezentant Polski na prestiżowym Slamdance Film Festival w USA, w którego filmach grają takie sławy jak Michal Żebrowski.
Kiedy: 15.02 :: Bilety: 8zł

15.02 [czwartek]
CINEMA ADLER - SZTUKA w ORLE: KRÓTKIE HISTORIE - STEKI PIOTRA PASIEWICZA
W cyklu prezentacji sztuki współczesnej w budynku kina Orzeł - CINEMA ADLER, tym razem pojawi się grafik i rysownik z Łodzi Piotr Pasiewicz . Wcześniej w ramach „CA" gościli w kinie VJ´e, muzycy eksperymentalni, autorzy instalacji video i graficy. Pod koniec lutego swoje kontrowersyjne filmy pokaże w Orle „diva szwedzkiego undergroundu" Malga Kubiak.
Piotr Pasiewicz: [1979], łódzki artysta, grafik, rysownik. Rejestruje na papierze i płótnie swoje doświadczenia, emocje i refleksje które spotyka na swojej drodze. Często określa się terminem „grafomówca", poprzez twórczość porozumiewa się ze światem. Jak mówi „sztuka jest formą korespondencji między twórcą a odbiorcami". Artystyczną działalnością tworzy własną galaktykę, intymny świat do którego zaprasza przy okazji wystaw (m.in. w łódzkich galeriach: Manhattan, Adi Art., Salon Festiwalu Dialogu 4 Kultur, Muzeum Kinematografii; w kraju m.in. Instytut Sztuki we Wrocławiu; na świecie m.in. Vancouver w Rock Point & Art. Galery). Współpracuje także z miesięcznikiem kulturalnym „Kalejdoskop".
Wystawa rysunku i grafiki Piotra Pasiewicza: 15 lutego, na wernisaż wstęp wolny

14.02 [środa]
Premiera ogólnopolska w DKF JAZDA: „POD JEDNYM DACHEM" (PELISKY)
Znakomita komedia Jana Hrebejka - PREMIEROWY POKAZ KINOWY w POLSCE! Nagradzany w Karlovych Varach, na Sydney FF czy Vancouver IFF Hrebejk to jeden z najciekawszych reżyserów czeskich. „Pelisky" odniosły niebywały sukces w Czechach. Podczas 3 pierwszych miesięcy wyświetlania obejrzało go ponad 400 000 widzów
Kiedy: 14.02; reż. Jan Hřebejk, Czechy 1999, 115´, scenariusz Petr Jarchovský; zdjęcia Jan Malíř; muzyka Ivan Hlas, Ivan Král; na podstawie: powieści Petra Sabach; dyst.: Vivarto

Już niedługo!
„ŻYCIE NA PODSŁUCHU" - TORUŃSKA PREMIERA
Premierowo, pierwsi w Toruniu, pokażemy faworyta do tytułu Oscara dla filmu nieanglojęzycznego - „Życie na podsłuchu". Zdobywca Europejskiej Nagrody Filmowej w trzech kategoriach, nagrody publiczności FF w Rotterdamie i trofeów Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Silnego kandydata do Oscara´07 wyreżyserował Florian Henckel-Donnersmarck.
Akcja filmu rozgrywa się w latach 80. w NRD (Niemieckiej Republice Demokratycznej). Para słynnych artystów, dramatopisarz Georg Dreyman (Sebastian Koch) i aktorka Christa-Marie Sieland (Martina Gedeck), zaczyna być solą w oku partyjnych dygnitarzy. Komunistyczne władze postanawiają założyć podsłuch w ich mieszkaniu. Nadzór nad permanentną inwigilacją obejmuje samotny perfekcjonista, kapitan Gerd Wiesler (Ulrich Mühe). To, co początkowo jest jedynie pracą szybko zamienia się w obsesję. Nakręcona przez Henckela produkcja, wyjaśnia mechanizm zgłaszania się do tajnych służb, konsekwencje tychże decyzji. Film to wielowymiarowa opowieść o miłości, poświęceniu i jego granicach, a także o zachłyśnięciu się prywatnością obcych ludzi, co w dobie fascynacji programami typu reality show, nadaje zaprezentowanej na dużym ekranie historii dodatkowej wartości. [Onet.pl]. Znakomity, zrealizowany z ogromną dbałością o pokazanie burych realiów wschodnich Niemiec film wpisuje osobisty dramat i wewnętrzną metamorfozę kanalii w porządnego człowieka w historyczny kontekst czasów, gdy żyło się pod okiem informatora.
Start projekcji: 22.02
________________________________________
Informacja o biletach: kino studyjne Orzeł, ul. Strumykowa 3, 056 6-222-159; e-mail: kino@kinoorzel.pl