Antyrasistowskie Stowarzyszenie "NIGDY WIĘCEJ" przyznało po raz piąty tytuł Antyfaszysty Roku. Za swoją działalność w 2006 roku otrzymali go zespół Big Cyc i Krzysztof Skiba. Nagroda została wręczona w studiu TVP przy okazji 15 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Antyrasistowskie Stowarzyszenie "NIGDY WIĘCEJ" przyznało po raz piąty tytuł Antyfaszysty Roku. Za swoją działalność w 2006 roku otrzymali go zespół Big Cyc i Krzysztof Skiba. Nagroda została wręczona w studiu TVP przy okazji 15 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W 2006 roku grupa Big Cyc zasłynęła utworem "Moherowe berety", opisującym polską rzeczywistość polityczną.

Big Cyc należy do najaktywniejszych uczestników inicjatywy "Muzyka Przeciwko Rasizmowi". Wspiera też kampanię "Wykopmy Rasizm ze Stadionów" - poświęcił jej specjalny utwór "Jeden za wszystkich" wraz z towarzyszącym mu teledyskiem. Big Cyc ma na swoim koncie wiele koncertów popierających polski ruch antyfaszystowski. Grali również na głośnym warszawskim koncercie kampanii "Giertych Musi Odejść" i wspierali antyrasistowskie akcje prowadzone przez Stowarzyszenie "NIGDY WIĘCEJ" na Przystanku Woodstock.

Antyrasistowska działalność Skiby przejawia się również poza zespołem, w jego aktywności medialnej oraz publicystyce i twórczości literackiej. Skiba jest też felietonistą pisma "NIGDY WIĘCEJ". W latach 80. był uczestnikiem i animatorem działań Pomarańczowej Alternatywy i  niezależnego ruchu wydawniczego.

"Naszą nagrodą honorujemy także wieloletnie antyfaszystowskie zaangażowanie Krzyśka Skiby" - mówi Marcin Kornak, prezes Stowarzyszenia "NIGDY WIĘCEJ". - "Wyśmiewanie szowinistycznej głupoty jest stałym, cenionym elementem jego publicystyki".

"Coś, co przez lata nie udało się (...) innym przywódcom organizacji skrajnie narodowych, na dużą i poważną skalę udało się gówniarskiej przybudówce Ligi Polskich Rodzin, osławionej Młodzieży Wszechpolskiej. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie ta organizacja wchłonęła wielu wakacyjnych faszystów w swoje szeregi. Podwórkowe naziole przeszły w giertychowej organizacji twórczą metamorfozę. Z bandy wytatuowanych fanów Rudolfa Hessa, z grupy ziejących nienawiścią kiboli zrobiono z nich wrażliwych narodowo młodzieńców przejętych losem Polski rozkradanej przez Unię Europejską i obcy kapitał. Dawni łysi wyrośli z subkulturowej skinerki. Zamienili glany na lakierki, a militarne szmaty na garnitury" - pisze Krzysztof Skiba w ostatnim numerze magazynu "NIGDY WIĘCEJ".

Stowarzyszenie "NIGDY WIĘCEJ" jest apolityczną organizacją antyfaszystowską, która od 1996 roku monitoruje incydenty na tle rasistowskim oraz wydaje pismo pt. "NIGDY WIĘCEJ".

Więcej informacji:
tel. 0601 36 08 35
Clip "Jeden za wszystkich": http://www.youtube.com/watch?v=1-Y5W7yiUp4