KLASYKA POLSKIEGO DOKUMENTU
W DOMU SPOTKAŃ Z HISTORIĄ:
Niezwykle o zwykłym - filmy KRYSTYNY GRYCZEŁOWSKIEJ
DKF Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20) zaprasza na pokaz filmów Krystyny Gryczełowskiej, który odbędzie się 12 stycznia o godz. 18.00 (piątek). W programie: Wtorki, czwartki i soboty; 24 godziny Jadwigi L.; Nazywa się Błażej Rejdak; Nasze znajome z Łodzi.

Reżyserka w celny i wzruszający sposób przedstawia życie swoich bohaterów i rzeczywistość społeczną, w której funkcjonują. Krystyna Gryczełowska była wielokrotnie nagradzana za twórczość dokumentalną, między innymi na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Wieczór poprowadzi reżyser Andrzej Sapija. Wstęp wolny.

Od października 2006 Dom Spotkań z Historią prowadzi bezpłatne pokazy filmowe oraz spotkania z wybitnymi reżyserami i ich współpracownikami w cyklu KLASYKA POLSKIEGO DOKUMENTU. Prezentujemy najlepsze polskie filmy dokumentalne z różnych okresów PRL-u. Dzięki spotkaniom z zaproszonymi gośćmi - m.in. Kazimierzem Karabaszem, Markiem Piwowskim, Jerzym Hoffmanem - widzowie mogą poznać klasyczne dzieła polskiej szkoły dokumentu i fascynującą pracę dokumentalistów.

Pomysłodawcami cyklu KLASYKA POLSKIEGO DOKUMENTU są Andrzej Sapija i Maciej Drygas - reżyserzy, dokumentaliści i wykładowcy w Laboratorium Reportażu UW.