Heineken Open'er Festival odbędzie się 6-8 lipca 2006 w Gdyni już po raz piąty. Na festiwalowej scenie w tym roku gościć będą Placebo, Franz Ferdinand, Basement Jaxx, Kayne West, The Streets, Manu Chao, Pharell Williams, Sigur Ros i Skin.
W tym roku ze względu na rozmach przedsięwzięcia imprezę ze Skweru Kościuszki przeniesiono na lotnisko Babie Doły.

W poprzednich latach na dechach festiwalu wystąpili już m.in. The Chemical Brothers, Kosheen, Cypress Hill, Massive Attack, Goldfrapp oraz The White Stripes.

W tym roku publiczności zaprezentuje się piętnastu zagranicznych artystów oraz plejada polskich zespołów: Fisz Emade i Goście, Myslovitz, Abra dAb, Cool Kids of Death, The Car Is On Fire, Masala Sound System, Sofa, Loco Motive Sun, Maria Peszek, Kanał Audytywny, Miloopa, Niewinni Czarodzieje, Pustki, Beats Friendly, Freak of Nature, Psychocukier oraz laureat konkursu Open Stage

Oprócz koncertów na scenie głównej podobnie jak w roku ubiegłym polska reprezentacja artystów bawić będzie publiczność na scenie małej w namiocie. Tam także znajdować się będzie ośrodek muzyki klubowej i elektronicznej. Scena duża to przede wszystkim hip-hop i rock.

Open´er to nie tylko muzyka, to także przedstawienia teatralne, performance. Organizatorzy obiecają festiwalowe miasteczko z prawdziwego zdarzenia oraz camping wliczony w cenę karnetu, jednak miejsca na nim należy zarezerwować znacznie wcześniej. Karnety festiwalowe dostępne są w cenie 249 PLN, a bilety jednodniowe -130 PLN.


Małgorzata Macul