My, niżej podpisani inicjatorzy Stowarzyszenia Dziennikarzy i Mediów Internetowych, informujemy, że podjęta przez pana Marka Komorowskiego akcja tworzenia rozłamowego stowarzyszenia pod nieco inną, ale podobną (SDI Prasa), nazwą jest jego prywatną inicjatywą i nie jest kontynuacją procesu rejestracyjnego naszego stowarzyszenia. Pan Marek Komorowski, jak się sam przedstawia, były oficer Służby Bezpieczeństwa, podjął następujące działania:
1. Usunął z forum dyskusyjnego, które wcześniej sam udostępnił dla SDiMI, wszystkie wpisy poza własnymi i Bogdana Cichowicza. W ten sposób forum zostało przez niego ocenzurowane.
2. Usunął wszystkich poza sobą moderatorów forum.
3. Zmienił (dopiero po kilku dniach) forum SDiMI w forum swego nowego stowarzyszenia, nie zmieniając jednak jego adresu internetowego.

Pan Marek Komorowski oczywiście ma prawo tworzyć stowarzyszenia, jakie chce i prowadzić na swym prywatnym serwerze fora, jakie chce. Jednak zaistniała sytuacja może wprowadzać w błąd osoby do tej pory zainteresowane tworzeniem stowarzyszenia i przystąpieniem do niego.
W związku z tym oświadczamy, że prace nad tworzeniem stowarzyszenia trwają nadal. Wyłamanie się dwóch osób nie powinno rozbić już skonsolidowanej grupy inicjatorów, nawet jeśli nieco opóźni lub utrudni dalsze działania. W najbliższych dniach zostanie utworzone nowe forum dyskusyjne SDiMI, o czym wszystkich poinformujemy.

Krzysztof Łoziński
Piotr Rachtan
Marek Olżyński
Anna Olżyńska
Witold Filipowicz
Krzysztof Markuszewski 
Robert Krzystoń
Ton Van Anh
Aleksander Żołnierski
Radosław Flis