Elegancka malarka, która 13 lat temu zostawiła swoje przyjemne wygodne życie. Zostawiła je, dla ratowania skrzywdzonych psów, które dzień po dniu, patrzą ufnie w jej oczy, gdy Ona trzęsącą się dłonią, odmierza im malejące z dnia na dzień, porcje jedzenia. Jedzenia, którego jest ciągle za mało. A psów podrzucanych przybywa. Teraz jest ich już kilkaset. Wszystkie pójdą spać głodne, nie pierwszy i nie ostatni raz. Różnica polega na tym że wcześniej było ciepło i nawet na minimalnych dawkach pożywienia, mogły funkcjonować. Teraz przyszła zima. Dziś, spadł pierwszy śnieg. Jest mi chłodno pisząc te słowa, a siedzę teraz w ocieplanym bloku.

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

Pomyślcie jak się teraz czują głodne psy, śpiące na dworze, w budach... Co musi czuć Pani Bożena Wahl, kiedy już po prostu nie ma żadnych rezerw, kiedy pod jej opieką jest kilkaset psów? A Ona ma tylko jeden wybór: poprosić Was o pomoc albo uśpić większość podopiecznych? "Bożena Wahl nie tylko opiekuje się psami z przytuliska, dokarmia i sterylizuje również psy z okolicznych wsi. Niestety wciąż sytuacja psów na polskich wsiach jest dramatyczna. Psy głodują, w upały umierają z pragnienia, są trzymane na metrowych łańcuchach i rozmnażane bez ograniczeń!


W ostatnich tygodniach został zoperowany na koszt przytuliska pies, był to warunek, aby gospodarz zgodził się na dalsze życie psiaka przy jego domu..."* Święta idą. Dla niektórych głodne, chłodne i pełne strachu, z nieustającą, natrętną myślą: "co będzie dziś w nocy i jutro rano". I tak dzień po dniu. Trochę za dużo, jak na możliwości skromnej kobiety, która dźwiga na barkach 8 krzyżyk. Proszę Was - jeżeli możecie pomóc w jakikolwiek sposób, pomóżcie. "Jak pomóc schronisku FINANSOWO dla schroniska liczy się każda złotówka!


Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji Ostatnia Szansa: 62 1020 1156 0000 7802 0007 5432. Rodzajem pomocy finansowej jest również zakup obrazów i pasteli Bożeny Wahl. Cały dochód ze sprzedaży prac jest przeznaczany na potrzeby schroniska."* http://www.schronisko.alpha.pl/ Jeżeli możecie rozpowszechnić informacje o Azylu – zróbcie to. Jeżeli możecie wysłać koce, jedzenie, suchy chleb, makaron, cokolwiek co pomoże utrzymać Azyl - wyślijcie, proszę... Może ktoś umie stworzyć banery na strony internetowe? Ratujcie, proszę Jej psy i Jej wiarę w ludzi.


Apel umieściliśmy na swojej stronie www.rabka 24.com, na prośbę lek. wet. Marianny Kicińskiej. I Was, także prosze o skopiowanie artykułu i umieszczenie na Waszych stronach.


Hanna Kiesewetter


http://www.rabka24.com/index.php?dzial=23&rozdzial=406