Szanowni Czytelnicy, od dziś ulega pewnej zmianie sposób organizacji naszego archiwum. Poniżej omawiamy najlepsze sposoby poszukiwania tekstów w archiwum.

Jak było dotąd<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />


Do dziś przenosiliśmy poprzedni numer do archiwum metodą zdjęcia ze strony głównej i zmiany działu, w którym był zamieszczony, na dział „Poprzednie numery”. W tym dziale znajdują się wszystkie teksty od numeru 1 do 38 (ok. 700 pozycji). Wyjątkiem były opisy do galerii zdjęć, dokumenty „Inicjatywy 33” i dokumenty Fundacji „Kontratekstów”, które były cały czas (i będą nadal) w swoich działach, niezależnie od daty zamieszczenia. Wszystkie teksty znajdowały się też w dziale „Archiwum”, podzielone według daty publikacji.


Jak będzie teraz


Artykuł zdjęty ze strony głównej, od numeru 39 wzwyż, pozostanie nadal w swoim dziale, tyle, że dalej, za materiałami aktualnymi. Teksty z numerów 1- 38 będą nadal w dziale „Poprzednie numery”. Opisy do galerii zdjęć (wszystkie), dokumenty „Inicjatywy 33” i dokumenty Fundacji „Kontratekstow” pozostaną w swoich działach, czyli tam, gdzie były. Wszystkie teksty, łącznie z bieżącymi są nadal dostępne w dziale „Archiwum” (nic się tu nie zmieniło). Jedyna zmiana sprowadza się do tego, że teksty archiwalne, począwszy od numeru 39, nie będą już przenoszone do działu „Poprzednie numery”.


Jak szukać tekstów w archiwum


Możliwe jest to na trzy sposoby:


1. (Najlepszy) przez wyszukiwarkę  wewnętrzną „Kontratekstów”, której okienko znajduje się po prawej stronie u góry każdej ze stron „Kontratekstów”. Użycie wyszukiwarki nie wymaga logowania. Znaczą część naszych tekstów widzą też wyszukiwarki zewnętrzne, takie jak google, yahoo itp. Wyświetlają one jednak nie wszystkie znalezione rekordy.


2. Przez „Archiwum”. Są tam wszystkie teksty ułożone według roku i miesiąca zamieszczenia. Ten sposób jest dobry, jeśli wiemy, kiedy poszukiwany tekst był publikowany.


3. Przeglądając strony. Jeśli szukamy tekstów z numeru 1 – 38, w dziale „Poprzednie numery”. Jeśli szukamy tekstów z numerów od 39 w górę, przeglądając strony w działach tematycznych.


Całe archiwum „Kontratekstów” było i jest bezpłatne.


Redakcja